Yağız Avcı Rally Turkey ile Aksiyona Geri Dönüyor!

5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu unvanlı Yağız Avcı, Rally Turkey ile yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor. Şampiyonla Rally Turkey öncesi konuştuk.
Rally Pilot Yağız Avcı

Yağız Avcı, Türkiye’nin en önemli motor sporları yıldızlarından biri. 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Yağız, 2017’de ise Avrupa Ralli Kupası’nı kazanarak uluslararası arenada da yeteneğini göstermişti.Ralliye verdiği yaklaşık iki yıllık aranın ardından bu sezon tekrar direksiyon başına geçen Adus Motorsport pilotu Yağız Avcı, hem direktör hem de pilot olarak görev aldığı yeni takımıyla ilk yarışına da Rally Turkey’de çıkacak.‍WRC3 klasmanında ülkemizi temsil edecek olan Yağız, hem tecrübesi hem de yeteneği ile rallinin de iddialı isimlerinden biri olacak gibi görünüyor.

Co-pilotu Onur Vatansever ile birlikte iyi bildiği Marmaris parkurunda yarışacak olan Yağız ile yarış öncesi Rally Turkey’den beklentilerini konuştuk.

Yağız Avcı ve Onur Vatansever, Adus Motorsport adına yarışıyor @Redbull


Bu linke tıklayarak Yağız’ın yarışa nasıl hazırlandığını, WRC'nin onun için neden önemli olduğunu ya da yarışta kendine koyduğu hedeflerin ne olduğunu öğrenebilirsin. Şimdi izle!

No items found.

Other Blog Posts

Türkiye Rallisi’ne Red Bull ve Yağız Avcı imzası!

WRC3 kategorisinde yarışan Red Bull sporcusu Yağız Avcı bu kategoride üçüncü olurken yapılan 2 yarışı da kazanarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 1. Olmayı başardı.

Rally Turkey: En Hızlı Türk Pilotu Yağız Avcı

Rally Turkey'de en hızlı Türk pilotu WRC3'te podyum yapan Yağız Avcı oldu.